Film

(Wpis nr. 209) A teraz w…

(Wpis nr. 209)
A teraz w cyklu „Filmy ze Złotej Ery VHS” będzie jeden z największych kasetowych przebojów, akcja SF połączona z thrillerem (kiedyś to nawet było pod horror zaliczane), czyli mega kultowa, niezapomniana…

” Klasa 1999 ” („Class of 1999”, 1990)

W roku 1999 okolice wielu amerykańskich szkół stają się „strefami wojny” zdominowanymi przez brutalne młodzieżowe gangi. Nawet policja obawiając się o swoje bezpieczeństwo nie będzie wkraczać do tych stref, wiedząc że napotka dobrze uzbrojone, nieźle zorganizowane i zdecydowane na wszystko bandy nieletnich.
Miles Langfore, dyrektor jednego z liceów postanawia odebrać szkołę z rąk gangów. Wobec bezradności policji, Departamentem Obrony Szkół wprowadza eksperymentalnie do akcji wojskowe androidy bojowe, które po zmianie oprogramowania mają spełniać rolę nauczycieli, utrzymujących bezwzględną dyscyplinę. Wkrótce jednak roboty wymykają się spod kontroli i stają się o wiele bardziej bezlitosne i brutalne niż członkowie gangów. Nastoletni uczniowie postanawiają zbuntować się przeciwko nowym „wychowawcom”. Niegdyś zwaśnione gangi, stają teraz ramię w ramię do walki z okrutnymi cyborgami.

Chyba nie było osoby posiadającej video, która by tego filmu nie oglądała – najpierw dostępnego na kasetach giełdowych, potem już legalnie wydanego dla wypożyczalni.

Równie pamiętny jest główny utwór, #muzyka kończąca film.
Stworzony przez Midge Ure – „Come the Day”.

Film „Klasa 1999” jest niepowiązanym fabularnie sequelem sensacyjnego filmu „Klasa 1984”, który zagościł w moim poprzednim wpisie.

Natomiast pewną kontynuacją historii z „Klasy 1999” jest jej druga część.
„Klasa 1999 II : Zastępstwo” (1994).
Niestety ta część nie ma nic z klimatu oryginału, jest po prostu filmem SF, gdzie mamy kolejną walkę z mechanicznym nauczycielem.
Opis „2” w spoilerze.

pokaż spoiler „John Bolen – ostatni z nauczycieli androidów kontynuuje misję oczyszczania szkół z wszelkiego typu wyrzutków zagrażających innym. Tym razem przybywa do malutkiego miasteczka, na zastępstwo za nauczyciela informatyki. Jak zwykle, już kilka dni później, najgorsi uczniowie w szkole zaczynają ginąć”.

Podczas gdy „1” jest klasyką którą warto obejrzeć i w dzisiejszych czasach, „2” jest dla pasjonatów SF, chętnych zobaczyć inną szkołę, i inne starcie z androidem.

Zwiastun „Klasy 1999”.

Zwiastun PL „Klasy 1999 II:Zastępstwo”.

Strony Filmweb – „Klasa 1999” oraz „Klasa 1999 II:Zastępstwo”

Filmy do obejrzenia on-line na CDA, z lektorem.
„Klasa 1999” w 1080p. [⇨ LINK ⇦]
„Klasa 1999” (cz. 2) [-LINK-]

→ #zlotaeravhs ←
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią…
A ich okładki możecie „hurtowo” przejrzeć w zakładce z grafiką…
⇨ https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#kultowe #fantastyka #horror #scifi #filmnawieczor #ogladajzwykopem #gimbynieznajo #nostalgia

pokaż spoiler #wykopplus30club #sf #gangi #sciencefiction #roboty #film #filmy #vhs #lata90 #klasyka #akcja #kinocebulowe #thrillet #kinematografia #kinomaniak #video #kinoklasyb #rozrywka #kino #90s