Film

(Wpis nr. 186) Dziś część…

(Wpis nr. 186)
Dziś część narodu znów rozpoczyna szkolny czas, więc do mojego cyklu „Filmy ze Złotej Ery VHS” musi trafić coś tematycznego… 😉
A więc przypominam przebój wypożyczalni, film do dziś trzymający poziom, sensacyjny obraz będący mieszaniną kina akcji i szkolno-młodzieżowego.

” Szkoła wyrzutków ” (Toy Soldiers, 1991)

Regis School, ekskluzywna szkoła z internatem dla „trudnych” synów z wpływowych amerykańskich rodzin, zostaje opanowana przez uzbrojony oddział kolumbijskich terrorystów.
Przestępcy żądają uwolnienia bossa narkotykowego – Enrique Cali z amerykańskiego więzienia. Uzbrojeni po zęby zaminowują budynek szkoły co uniemożliwia rozpoczęcie ataku wojsku i komandosom.
Pomocna w tej sytuacji okaże się grupa przyjaciół, która ukryła się przed napastnikami i zachowała trzeźwość umysłu w sytuacji śmiertelnego zagrożenia.
Jeden z uczniów Billy Tepper – rozrabiaka relegowany już z kilku szkół – wraz z kolegami przygotowuje plan przechytrzenia napastników i uwolnienia zakładników.

Zwiastun po polsku z VHS-a… i po angielsku.

Strona Filmweb.

Film on-line – lektor, 1080p, cda.[ LINK ]

→ #zlotaeravhs ←
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią…
A ich okładki możecie „hurtowo” przejrzeć w zakładce z grafiką…
⇨ https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#akcja #szkola #terrorysci
#filmnawieczor #ogladajzwykopem #nostalgia #gimbynieznajo ! #wykopplus30club

pokaż spoiler #film #filmy #vhs #lata90 #kinofilia #vhs #kinocebulowe #kinematografia #kinomaniak #video #kinoklasyb #rozrywka #90s