Film

Pamiętacie jeszcze tego…

Pamiętacie jeszcze tego chada? Obok Neo z Matrixa, w tamtym czasie to Brendan Fraser z Mumii był moim idolem.
Ale niestety NIE poszczęściło mu się tak jak Keanu. Jego niemal tragiczny los nadaje się na hollywoodzki film.

W serię filmów Mumia aktor ten włożył całe swoje serce i zdrowie (dosłownie). Dzięki wysiłkowi, który włożył w widowiskowe sceny na planie trylogii, filmy te wciąż ogląda się tak dobrze. Niestety niewielu widzów zdaje sobie sprawę,
z jakimi problemami wiązały się kaskaderskie wyczyny Frasera. Aktor spędził łącznie siedem lat w szpitalach. Przeszedł wiele operacji, w tym laminektomię, kilka zabiegów lędźwiowych, wymianę kolan, a nawet odnowę strun głosowych.

W trakcie kręcenie trzeciej części The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor w Chinach, Fraser był w tak złym stanie, że musiał nosić na sobie specjalne zabezpieczenia składające się z taśmy i lodu.

Co innego natomiast wpłynęło na jego kondycję psychiczną. W jednym z wywiadów Fraser przyznał że był molestowany seksualnie przez Philipa Berka, byłego prezesa Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (organizacja odpowiedzialna za rozdanie Złotych globów).

To nie wszystko. U jego pierwszego syna Grffina zdiagnozowano autyzm. W 2007 roku rozwiódł się ze swoją żoną Afton Smith, a gigantyczne alimenty sprowadziły na niego widmo bankructwa. Doszły do tego horrendalne rachunki za kuracje medyczne. Na dodatek w 2016, po wyniszczającej chorobie nowotworowej, zmarła jego ukochana matka.
Popadł w depresję i wycofał się z życia towarzyskiego i z Hollywood.

Z tamtego okresu pochodzą choćby takie obrazki …

ALE jak to na prawdziwego chada przystało, nie poddał się. Zainspirowany ruchem #metoo po 15 latach opowiedział
o incydencie z molestowaniem przez Berka. Również pierwszy raz po długiej przerwie pojawił się w serialu The Affair, gdzie wcielił się w nieobliczalnego strażnika więziennego. Brendan od jakiegoś czasu całkiem nieźle radzi sobie w telewizji, tworząc bardzo interesujące kreacje (np. Robotman w Doom Patrol i inne).

Znalazł też sobie nową różową (a raczej czarną), z którą jest jak widać szczęśliwy XD
Powodzenia Brendan! (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
#film #mumia #kino #ciekawostki #nostalgia